لیگ خودروهای خودران

1

هدف از برگزاری مسابقه خودروهای خودران فیرا، تشویق محققان به توسعه و فعالیت در این زمینه می باشد. با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات برگزاری مسابقات بصورت حضوری، کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) امسال این لیگ جذاب را برای محققان بصورت شبیه ساز و مجازی برگزار خواهد کرد. لیگ خودروهای خودران شامل دو رقابت مجزا سرعت و شهری است.

کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) برای برگزاری مجازی این لیگ شبیه ساز اختصاصی برای شرکت کنندگان این مسابقه طراحی کرده است که بصورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت. 

این مسابقات در دو بخش محیط شهری و سرعت برگزار می شود که در بخش سرعت هدف طی مسیر مسابقه با حداکثر سرعت ممکن به صورت خودران، عبور از نقاط مشخص و عدم برخورد با موانع می باشد. در بخش درون شهری، خودروی شبیه سازی شده باید بدون دخالت کاربر با استفاده از علائم راهنمایی و رانندگی نصب شده در کنار خیابان ها مسیر مشخصی را به صورت صحیح و بدون برخورد با موانع دنبال کرده و به مقصد برسند.

الگوریتم های هوش مصنوعی که در طول این مسابقات توسعه می یابند، می توانند مبنای مناسبی برای حرکت به سمت خودروهای خودران در آینده ایجاد کنند. استقبال عمومی از خودروهای نیمه خودران که امروزه توسط شرکت های متعددی در سراسر جهان در حال تولید هستند، بیانگر وجود نیاز به ایجاد و توسعه این نوع خودروها می باشد.

 

 

  سرپرست لیگ:

سید محمد حسین طیب زاده ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک تهران) ، ایران

 

اعضای کمیته فنی:

امیرمحمد ظریف شاهسون نژاد ، گروه تحقیقات و توسعه مایکرودو ، ایران

امیرمهدی ظریف شاهسون نژاد ، گروه تحقیقات و توسعه مایکرودو ، ایران

میخائیل گراناتوف ، آکادمی رباتیک ربوزوم ، روسیه

 
ارتباط با کمیته فنی لیگ خودروهای خودران مجازی:

 AutonomousCarRace.fira@gmail.com

 

 

 قوانین لیگ خودروهای خودران (مجازی) را در این لینک میتوانید مشاهده نمایید.

1-ارسال گزارش فنی برای این لیگ الزامی است.

2- نامگذاری فايل ارسالي گزارش فنی (TDP) می بایست در قالب  AutonomousCarsTDP-TeamName.pdf صورت پذیرد؛ به طور نمونه اگر نام تیم شما AUT است، نامگذاری فایل مربوطه به صورت زیر خواهد بود:

                                                                                                                               AutonomousCarsTDP-AUT.pdf

 


1 2
آخر بعدی
برگزار کنندگان
 

 

حامیان معنوی
   

 

 

حامیان اصلی